Informacje

dyplom BLIŻEJ SIEBIE KALININGRAD kopia

„Blisko siebie” to projekt realizowany przez Towarzystwo Edukacyjne „Wiedza Powszechna” z Gdańska we współpracy z rosyjską organizacją KROO „Błagopołuczije Siemji” z Kaliningradu. Uczestnicy projektu to młodzież z Rosji (obwód kaliningradzki) oraz Polski (woj.pomorskie) w wieku 12-19 lat pochodząca z różnych środowisk, pragnąca pogłębiać i rozwijać swoją wiedzę, kontakty i współpracę z sąsiadami. Łącznie 30 osób z Rosji oraz 15 z Polski uczestniczących w warsztatach edukacyjnych, a ok.150 w konkursie „Co wiem o Polsce” w obwodzie kaliningradzkim.

Reprezentanci strony rosyjskiej to uczniowie szkół w Kaliningradzie i innych miejscowościach obwodu kaliningradzkiego. Współuczestniczącą grupę młodzieży polskiej stanowią ich rówieśnicy – uczniowie gimnazjum i liceum z Gdańska i innych miejscowości woj.pomorskiego.

Projekt obejmuje przeprowadzenie dwóch 14-dniowych warsztatów edukacyjnych z udziałem obu stron – łącznie 45 osób , w tym 30 z Rosji a 15 z Polski na terenie woj.pomorskiego. Pobyt przewidziano na 14 dni. Program przewiduje 48 godzin zajęć edukacyjnych – przygotowanie wspólnego przedsięwzięcia artystycznego oraz wycieczki edukacyjne. Prowadzący zajęcia przewidziane w ramach warsztatów to nauczyciele, pedagodzy, profesjonalni instruktorzy teatralni i muzyczni, a także tłumacz.

Projekt współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu
Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2013r.

msz